Postet nga: avni arifi

Politika e jashtme në gjumë, asnjë njohje e re për Kosovën

Kosova është gati ta përmbyll vitin 2023 pa as edhe një njohje të re të shtetësisë së saj. Hera e fundit kur Kosova kishte pranuar njohje, ishte para tri ...

Arifi i dorëzon kredencialet kryeministrit dhe zëvendëspresidentit të Emirateve të Bashkuara

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi, i ka dorëzuar letrat kredenciale kryeministrit dhe zëvendëspresidentit të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe sundimtari i ...

Takimi Arifi - Gjuriq, i fshehtë edhe për Shpend Ahmetin

Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar për takimin e mbajtur në Berlin në mes të përfaqësuesit të qeverisë së Koovës, Avni Arifi, dhe ...

Avni Arifi fillon punën si ambasador në Emiratet e Bashkuara Arabe

Avni Arifi ka bërë të ditur se sot ka filluar punën e Ambasadorit të Republikës së Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Qeveria falënderon Avni Arifin para nisjes së tij për në Emiratet e Bashkuara

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka përshëndetur shefin e kabinetit të tij, Avni Arifin, i cili misionin e tij do ta vazhdoj si ambasador në Emiratet e Bashkuara ...

AAK ende s'e ka caktuar zëvendësin e Avni Arifit në Ekipin Negociator

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ende nuk e ka caktuar zëvendësuesin e Avni Arifit, për anëtar të Ekipt Negociator të Kosovës ...

Arifi: Taksa ndaj Serbisë nuk ka lidhje me raportin tonë me ShBA-në

Shefi i kabinetit të kryeminsitrit Haradinaj, Avni Arifi ka thënë se populli i Kosovës gjithmonë do të jetë i rreshtuar në rreshtin e popujve të lirë të udhë...

Këshilltari i Haradinajt ‘përkthen’ kërkesat për heqjen e taksës

Një pjesëtar i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar kërkesën e bashkësisë ndërkombëtare dhe “disa qarqeve” në Prishtinë pë...