Postet nga: SPAK

Inceneratori i Tiranës, hetimet zbulojnë shkeljet dhe lidhjet me biznesmenët e përfshirë

Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Posaçme për inceneratorin e Tiranës, të cilat çuan në lëshimin e 15 urdhërave të arrestit, kanë zbuluar një seri ...

SPAK-u lëshon urdhërarreste për dhjetëra zyrtarë dhe ish-zyrtarë

Prokuroria e Posaçme e Shqipërisë (SPAK) njoftoi të shtunën se i ka lëshuar 15 urdhërarreste për disa zyrtarë, ish-zyrtarë dhe biznesmenë, në lidhje me hetimet ...

SPAK heton ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, për “shpërdorim detyre”

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit (SPAK) njoftoi po heton për “shpërdorim detyre” ish-ministrin e Shëndetësisë së Shqipërisë, Ilir Beqaj.

Sekuestrohen pronat e ‘investitorit strategjik’ në plazhin e Velipojës

Hetimet ndaj Pëllumb Gjokës zbuluan sipas SPAK se 390 mijë metra tokë në plazhin e Velipojës, ku qeveria ka miratuar një projekt investimi strategjik, dyshohet se u pë...

Ish-kryeministrit Sali Berisha i ndalohet të largohet nga territori i Shqipërisë pa autorizim të gjykatës

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha do të duhet të paraqitet dy herë në muaj para Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), për ...

Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme, deklaron se nuk do të paraqitet në gjykatë

Ne Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit në Shqipëri (SPAK) është mbajtur seanca ndaj Jamarbër Malltezit, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha. Ky i ...

Detaje të akuzave ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe dhëndrit të tij, Malltezi

Në Tiranë, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar detajoi sot akuzat për korrupsion ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe bashkëshortit të vajzës së ...

Kosova dhe Shqipëria formojnë njësinë e përbashkët hetimore kundër krimit

Prokuroria Speciale e Kosovës dhe Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar e Republikës së Shqipërisë (SPAK) kanë formuar një njësi të ...