Postet nga: sergei lavrov

SHBA-ja dhe Rusia me paralajmërime të ndërsjella për ndërhyrje në zgjedhje

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, paralajmëroi Rusinë të mos ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen vitin e ardhshëm në SHBA.

Pompeo anulon vizitën në Gjermani

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, anuloi vizitën në Gjermani, vetëm disa orë përpara se të mbërrinte në Berlin, për shkak të, siç u tha, "çë...

Lavrov: Për Kosovën do ta pranojmë çdo zgjidhje që i përshtatet Serbisë

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, përsëriti se Moska këmbëngulë në zbatimin e rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së që pë...

Pacolli i përgjigjet Lavrovit për FSK-në: E ke gabim!

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Lavror ka deklaruar se Kosova mbetet burimi kryesor i paqëndrueshmërisë rajonale.

Lavrov bën thirrje për zbatim të marrëveshjeve Kosovë -Serbi

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit si dhe ka bërë thirrje ...

Rusia kërkon nga BE presion mbi Kosovën

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov deklaroi sot se shqiptarët e Kosovës ‘nuk arritën të përmbushin’ marrëveshjet me Serbinë dhe se BE-ja duhet të ...

Lavrov: Britania ‘Përfiton’ nga Helmimi i Skripalit

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, tha se nga helmimi i ish-agjentit rus, Sergei Skripal, përfiton Qeveria e Britanisë, duke tërhequr vëmendjen nga problemet rreth ...

Lavrov: Rusia do të Dëbojë Numrin e Njëjtë të Diplomatëve Sikurse Perëndimi

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka njoftuar se Moska do të dëbojë numrin e njëjtë të diplomatëve nga kombet që kanë larguar nga shtetet e ...