Postet nga: Seanca

Kuvendi të enjten mban seancë për shënimin e përvjetorit të bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Kuvendi i Kosovës të enjten (24 mars) do të zhvillojë seancë lidhur më përvjetorin e bombardimeve të NATO-s kundër caqeve serbe në vitin 1999.

Rasti ‘Gylenistët’, shtyhet gjykimi ndaj ish-shefit të AKI-së

Në rastin e njohur si “Gylenistët”, seanca gjyqësore e planifikuar të mbahej sot është shtyrë pasi stafi administrativ i gjykatave janë në grevë.

Nesër Kuvendi i Kosovës voton rezolutë në mbështetje të Ukrainës

Kuvendi i Kosovës në seancën e nesërme në rend dite do të ketë edhe rezolutën në mbështetje të Ukrainës.

Projektkodi Civil i Kosovës, grupet parlamentare deklarohen për martesat mes gjinisë së njëjtë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet më 24 shkurt (e enjte) në seancë plenare nga ora 10:00, në të cilën mes tjerash në rend dite është edhe shqyrtimi në parim ...

Kuvendi në seancë të enjten, mbahet debat për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet më 24 shkurt (e enjte) në seancë plenare nga ora 10:00.

Specialja kritikohet për mbyllje të seancave dhe redaktime të ashpra

Monitoruesit e punës së Dhomave të Specializuara të Kosovës kanë vlerësuar se ky institucion është duke trajtuar me profesionalizëm të drejtat e të akuzuarve dhe palë...

AAK: Më shumë se 50% e qytetarëve shpenzojnë mbi 800 kWh energji elektrike

Kuvendi i Kosovës pritet të mbaj një seancë të jashtëzakonshme për situatën e energjisë elektrike në vend.

Deputeti i PDK-së kërkon nga ministrja Haxhiu mos t’i ndërhyjë gjatë fjalimit

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se ministrat e qeverisë Kurti, sa herë që përballen me kritika kanë arsyetim që njëjtë është vepruar edhe prej qeverive të kaluara.