Postet nga: sanksionet

Qeveria e Kosovës vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur sanksione ndaj Federatës Ruse dhe Bjellorusisë, në raport me situatën në Ukrainë.

G7 i bën thirrje Serbisë të vendos sanksione ndaj Rusisë

Ministrat e Jashtëm të vendeve të G7 kanë lëshuar një komunikatë të përbashkët pas takimit në Gjermani, ku i kanë bërë thirrje Serbisë të vendos ...

BE e bën të ditur paketën e gjashtë të sanksioneve të BE-së kundër Rusisë

BE-ja po propozon ndalimin e të gjitha importeve të naftës ruse në një paketë të gjashtë sanksionesh që kanë si synim agresionin e presidentit rus Vladimir Putin në Ukrainë.

BE-ja pritet të sanksionojë naftën ruse, teksa luftimet në Ukrainë po vazhdojnë

Bashkimi Evropian pritet të vendosë sanksione ndaj naftës ruse të mërkurën, më 4 maj, teksa forcat ruse po godasin objektiva në lindje të Ukrainës, duke sulmuar me ...

Putin urdhëron sanksione hakmarrëse kundër Perëndimit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi një dekret për sanksione ekonomike hakmarrëse kundër Perëndimit.

A janë efektive sanksionet kundër Rusisë?

Sanksionet masive kundër Rusisë, në përpjekje për të ndalur luftën në Ukrainë, mund të kenë pasur efekt në ekonominë ruse, por jo në fushën e ...

Rusia sanksionon 287 ligjvënës britanikë

Moska ua ka ndaluar hyrjen në Rusi 287 anëtarëve të Parlamentit britanik dhe i ka akuzuar ata se po nxisin në Britani “histeri rusofobike”.

Australia sanksionon vajzat e Putinit

Qeveria e Australisë tha se ka vendosur sanksione dhe ndalim udhëtimi për dy vajzat e presidentit rus, Vladimir Putin, dhe për vajzën e ministrit të Jashtë...