Postet nga: rruga

Rruga në Nju Jork emërtohet 'Gjergj Kastrioti Skënderbeu' - VIDEO

Një rruge në lagjen Bronks të Nju Jorkut, iu shtua emri i heroit kombëtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Goditet një këmbësore në rrugën Prishtinë - Fushë Kosovë, vetura ik nga vendi i ngjarjes

Një këmbësore është goditur sot në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë nga një veturë.

Kjo pamje është në Vushtrri

Banorët e rrugës ‘2 Maji’ në Vushtrri po ankohen për rrugën e lagjes së tyre në të cilën ka gropa të thella.

Gypi i ‘Ibër Lepencit’ i lë në baltë banorët e rrugës ‘Dëshmorët e Ponoshecit’ - VIDEO

Rruga ‘Dëshmorët e Ponoshecit’ në lagjen ‘Kalabria’ në Prishtinë ka hyrë në projekt në rikonstruktimit në qershor të vitit të kaluar. Por, ka mbi 8 muaj që kjo rrugë ...

Puseta e hapur mes dy shkollave në Prishtinë (Pamje)

Nxënësit e shkollës “Eqrem Qabej” dhe “Shkollës së Gjelbër” në Prishtinë janë të rrezikuar nga një pusetë e hapur dhe e thellë që gjenden në ...

Bora e ngricat vështirësojnë qarkullimin në disa rrugë, Policia apelon për vozitje të kujdesshme

Për shkak të reshjeve të borës në rrugën nacionale Pejë-Prishtinë dhe anasjelltas janë raportuar kolona për shkak të ngricave të krijuara.

Vdiq një grua, u godit nga vetura në rrugën Prishtinë-Ferizaj

Sot rreth orës 08:00 në rrugën Prishtinë-Ferizaj ka ndodhur një aksident rrugor në mes dy automjeteve dhe dy këmbësoreve, ku si pasojë njëra nga të ...

Bllokohet për qarkullim rruga Prizren – Prevallë

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka njoftuar se sipas informatave nga tereni nga menaxherët e mirëmbajtjes gjendja e rrugëve në Kosovë është e ...