Postet nga: Fehmi agani

Presidentja: Fehmi Agani ishte krahu i djathtë i presidentit historik Ibrahim Rugova

Presidentja e vendit Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti si dhe me familjarë, mëngjesin e sotëm kanë bërë nderime tek varri i akademik Fehmi Aganit ...

Universiteti i Gjakovës blen materiale kundër COVID-19 dhe materiale mësimore

Universiteti i Gjakovës “Fehmi Agani” ka blerë materiale higjienike kundër COVID-19 dhe materiale të tjera edukative-arsimore në vlerë 2,758 euro.

LDK-ja përkujton Fehmi Aganin në 21 vjetorin e vrasjes së tij

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarin e njohur Fehmi Agani, në 21 vjetorin e varsjes së tij.

Isa Mustafa përkujton Fehmi Aganin në 20 vjetorin e vrasjes

Në 20 vjetorin e vrasjes së heroit të Kosovës Fehmi Agani, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një komunikate për media, e ka vlerësuar lart kontributin e ...

Thaçi dhe Haradinaj ngushëllojnë familjen Agani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi përmes një postimi nw Facebook ka ngushëlluar familjen Agani në rastin e vdekjes së Sadije Aganit, bashkëshortes së akademikut Fehmi ...

Vdes gruaja e Fehmi Aganit

Gruaja e veprimtarit të njohur shqiptar, Fehmi Agani, ka vdekur sot.

Kryesia e LDK-së dhe familjarët nderojnë veprën e profesor Aganit

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe anëtarë të familjes Agani kanë bërë homazhe te varri i profesorit Fehmi Agani, i vrarë 19 vjet më parë nga forcat ...

Presidenti e kryeministri kujtojnë akademikun Fehmi Agani në 19-vjetorin e vrasjes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, akademikun Fehmi Agani, i vrarë nga forcat serbe 19 vjet më parë, e ka cilësuar si intelektualin më të shquar dhe politikanin ndë...