Postet nga: Reshje shiu

Disa rrugë në Fushë Kosovë, përmbyten nga uji e kanalizimi (FOTO)

Disa rrugë të Fushë Kosovës, janë përmbytur nga uji e edhe kanalizimet kanë vërshuar rrugët, pas pak minutave të reshjeve të shiut.

Shi e breshër në Fushë Kosovë (VIDEO + FOTO)

Disa rajone të Kosovës, në orët e pasdites së sotme, janë përfshirë nga një breshër i shoqëruar me shi. Ndër to, është edhe komuna ...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka parashikuar se gjatë ditës së nesërme pritet që të mbaj mot i vranët dhe me shi.

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Shi e borë edhe në 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në pesë ditët e ardhshme do të vazhdojë të ketë reshje shiu dhe bore.

Moti në 5 ditët e ardhshme, të hënën reshje shiu e shkarkime rrufesh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se çfarë moti do të mbajë ditëve të ardhshme.

Vranësira e reshje shiu në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe gjatë dy ditëve të ardhshme do kemi mot të ngjashëm.

Parashikohet borë për javën e ardhëshme

Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsyla, në një pronocim për KALLXO.com ka treguar  se moti në vendin tonë do të ndryshoj gjatë javës së ...