Postet nga: komuna e lipjanit

Vdes një 17-vjeçar, u dërgua pa shenja jete në QMF-në e Komoranit

Një djalë i moshës 17-vjeçare ka vdekur pasditen e sotme në fshatin Divjakë të komunës së Lipjanit.

AMF-të jo funksionale në Komunën e Lipjanit, premtohet zgjidhje deri në prill

Nga shtatë Ambulantat e Mjekësisë Familjare që ka Komuna e Lipjanit, dy nga to janë jo funksionale dhe një tjetër punon vetëm me një infermier/e.

Komuna e Lipjanit lëshon pëlqim për ndërtimin e një ashensori, MMPHI-ja ndalon punimet pasi investitori nuk kishte leje ndërtimore

Një pëlqim është lëshuar nga ana e Komunës së Lipjanit në gusht të vitit të kaluar për ndërtimin e një ashensori në ish ndërtesë...

Suspendohet një mjek i QKMF-së në Lipjan, dyshohet për neglizhencë dhe papërgjegjësi ndaj pacientëve

Drejtori i Drejtoratit të Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Lipjan Shkelzen Hajdini ka suspenduar nga puna mjekun e përgjithshëm, F. G.

Gruaja e ish-deputetit të LDK-së emërohet edukatore në Lipjan

Gruaja e ish-deputetit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ilir Tasholli, Fakete Tasholli, është emëruar në pozitën e edukatores në shkollën “Zenel Hajdini” në ...

Shkollat e Lipjanit kanë 13 nxënës me nevoja të veçanta, mirëpo ende asnjë asistent për ta

Nga gjithsej 12 mijë e 127 nxënës që kanë shkollat e Komunës së Lipjanit, 13 nga ta janë me nevoja të veçanta.

Kryetari i Lipjanit emëron drejtorët komunalë

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka emëruar drejtorët komunalë.

VIDEO: Protesta e fermerëve të Lipjanit, kërkojnë kompensim për dëmet e janarit 2021

Me dhjetëra fermerë sot u mblodhën në protestë para Komunës së Lipjanit. Ata po kërkojnë kompensim për dëmet e shkaktuara para gati 1 viti nga ...