Postet nga: qeveria e re

Qeveria e re ndryshon edhe grupin parlamentar të LDK-së dhe Nisma-s

Formimi i qeverisë së re të udhëhequr nga Avdullah Hoti pritet që të shkaktoj ndryshime edhe tek përbërja e Kuvendit të Kosovës.

Hoti: Kurti nuk tregoi kulturë institucionale me mos ardhjen për pranim-dorëzim

Sot, kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti mori zyrtarisht detyrën. Por, se ish-kryeministri, Albin Kurti nuk ishte që t’ia dorëzoj këtë.

Qeveri e re me presione të vjetra

Qeveria e re e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri, Avdullah Hoti, sipas analistëve politikë në Kosovë do të përballet me presion e sfida të mëdha, ...

Hoti thotë se qeveria e tij ka prioritet luftën kundër pandemisë dhe rimëkëmbjen ekonomike

I nominuari i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër Avdullah Hoti, ka paraqitur para Kuvendit të Kosovës programin e tij nëse i besohet drejtimi i ...

Thaçi: Tani është koha që Avdullah Hoti të marrë përgjegjësinë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ka pranuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, duke theksuar se ka qenë shumë i kujdeseshëm me mandatimin e Avdullah ...

LDK në pritje të publikimit të vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të vazhduar me hapa të tjerë

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke pritur publikimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për të vazhduar më tej me hapa të tjerë.

Hoti premton mbi 1 miliard euro për rimëkëmbje ekonomike me qeverinë e re

I nominuari i Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë se me mbi 1 miliard euro do të mobilizohen për zbatimin e ...

Mustafa: Qeverinë mund ta bëjë edhe partia e dytë, kështu ka deklaruar edhe vet Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Isa Mustafa ka deklaruar se qeverinë mund ta formojë secila parti që siguron shumicën.