Postet nga: Protestat e dhunshme

Gallieni: KFOR nuk arreston, Policia e Kosovës është përgjegjëse për sundimin e ligjit

I pyetur rreth arrestimit të dy protestuesve në veri pas protestave të 29 majit, zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë, Andrea Gallieni ai ka thënë se KFOR-i nuk ...

The Economist: Pse ka sërish telashe në Kosovë?

Që nga viti 1999, Serbia e ka udhëhequr një administratë paralele në veriun e Kosovës të dominuar nga serbët, duke përfshirë një shërbim të fshehtë policor ...

Gjykata vendos për dy shtetasit e Serbisë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm në Jarinjë

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar një ditë më parë në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit pritet të qëndrojnë 30 ...

Zbardhet dosja se si u nisën nga Serbia dy të arrestuarit për terrorizëm nga policia

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Arrestimet e dy shtetasve nga Serbia në Jarinjë, si u kapën polici dhe ish luftëtari i Koshares

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Kriza në veri - Hapet dosje e terrorizmit, njëri nga të arrestuarit polic

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit.

CNN: Pse serbët etnikë i sulmuan paqeruajtësit e NATO-s në Kosovë

Rrjeti më i madh televiziv amerikan dhe ndërkombëtar, CNN, i ka kushtuar dje një artikull zhvillimeve të fundit në veriun e Kosovës. 

Ministri i Brendshëm i ulur në bankën e të akuzuarit nën akuzën për veprime të dhunshme, huligane ndaj policëve në 2013-ën

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe disa prej të akuzuarve tjerë për veprime të dhunshme, huligane, hedhje të gurëve, ngjyrës, sferave të qelqit, shisheve, mjete ...