Postet nga: CNN

Chris Wallace lë Fox News-in për CNN-in

Gazetari veteran Chris Wallace njoftoi në emisionin e tij “Fox News Sunday” të dielën se ai po largohet nga rrjeti Fox News pas 18 vitesh pune. Ai tha se do ...

CNN pezullon moderatorin e përfshirë në skandalin e ngacmimit seksual të vëllait

Televizioni i njohur amerikan, CNN ka pezulluar për një kohë të pacaktuar moderatorin, Chris Cuoma këtë të martë për shkak të lidhjeve me këshilltarët e ...

69 persona të vrarë në një sulm në jugperëndim të Nigerit

Persona të armatosur vranë 69 persona, përfshirë edhe një kryetar bashkie në një sulm në një zonë të largët të Nigerit, si vazhdimësi e një vale dhune kundë...

Aventurat e Bojit, qenit që udhëton me traget e tramvaj nëpër Stamboll

Një qen rruge, i quajtur Boji, është bërë personazh i famshëm në Stamboll, ku ai udhëton nëpër qytet me tragete, tramvaje dhe trena metroje.

Tri doza të vaksinës anti-Covid për mbrojtje të plotë

Me valën e fundit të Covid-19 që po e pushton Amerikën jo për herë të parë, pritet të fillojë edhe një valë vaksinimi me doza shtesë brenda ...

DW: Një familjar i gazetarit të Deutche Welle u vra nga talebanët në Afganistan

Transmetuesi ndërkombëtar gjerman ka njoftuar se talibanët kanë vrarë një pjesëtar të familjes së një gazetari të Deutche Welle (DW), raporton CNN.

Nëse e keni kaluar Covid-19, ja çfarë duhet të dini për vaksinat, variantet e reja dhe mundësinë për tu riinfektuar

Ju që po e lexoni këtë lajm mund të jeni një mes mbi 105 milionë njerëzve në botë që janë infektuar me Covid-19 dhe kur bëhet fjalë pë...

Si e ndryshuan botën ‘autobanët’ gjermanë

Pak monumente e përfaqësojnë Gjermaninë më shumë sesa sistemi i saj i autostradave.