Postet nga: prokuroria e mitrovicës

Prokuroria: Zyrtarit të dyshuar të ATK-së iu gjetën barna me banderola të Serbisë

Prokuroria e Mitrovicës ka njoftuar se ka bërë kërkesë për caktim të masës së paraburgimit ndaj L.P., zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovë...

Policia e Kosovës nis hetimet për narkotikët në Komunën e Leposaviqit

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka autorizuar Policinë e Kosovës, përkatësisht Drejtorinë për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë që të nisë hetimet për substancat narkotike brenda ...

Inspektorati Policor dhe prokuroria nisin trajtimin e rastit të gjuajtjes me armë nga policia në Suhodoll

Një person po dyshohet se goditi me veturë një zyrtar policor dhe veturën e policisë në orët e pasdites në fshatin Suhodoll të Mitrovicës së Veriut. E ...

Dënohen me 34 vjet burg 14 persona të akuzuar për kontrabandim me migrantë

Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin ndaj 14 të pandehurve, të akuzuar për kontrabandim me migrantë.

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin nga Skenderaj, të cilit dyshohet se iu gjetën afër 60 kg marihuanë

Prokuroria e Mitrovicës ka parashtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për të dyshuarin E.A. për shkak të dyshimit të bazuar se ...

I dyshuari për vrasjen e 56-vjeçarit në Mitrovicë e pranon fajësinë

Pasditen e 12 gushtit, një person ishte gjetur pa shenja jete në rrugën UÇK në Mitrovicë të Jugut. Rasti fillimisht ishte hetuar si vdekje e dyshimtë e më pas ...

Japin dorëheqje 10 prokurorë serbë në Prokurorinë në Mitrovicë

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka njoftuar se 10 prokurorë të nacionalitetit serb kanë dhënë dorëheqje nga Prokuroria në Mitrovicë.

Kërkohet paraburgim për tre të dyshuarit për sulm seksual ndaj dy të miturave në Skenderaj

Prokuroria e Mitrovicës ka dërguar kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre të dyshuarve për sulm seksual ndaj dy të miturave, 9 ...