Postet nga: pastrimi

Ndërpritet greva e punëtorëve të ‘Pastrimi’, iu rriten pagat

Punëtorët e Kompanisë Rajonale të Mbeturinave ‘Pastrimi’ kanë ndërprerë grevën e filluar të hënën, pasi që menaxhment i kompanisë ka marrë vendim që të ...

Kompania “Pastrimi” rifillon largimin e mbeturinave

Kompania Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka njoftuar se ekipet e saj kanë dalë në terren për të vazhduar me grumbullimin dhe largimin e mbeturinave.

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për kompaninë 'Pastrimi', shkak borxhi i lartë ndaj Deponisë

Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka ndarë 100 mijë euro për kompaninë Pastrimi pasi Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës, KMDK ka kushtëzuar me ...

Bërlloku te Tregu me shumicë, Kompania “Pastrimi” fajëson tregtarët

Kompania e Regjionale e Mbeturinave “Pastrimi” ka reaguar pas publikimet të pamjeve me mbeturina te Tregu me shumicë në Prishtinë nga KALLXO.com.

Kompania Pastrimi: Do ta rrisim çmimin e faturës së mbeturinave

Bërlloku që mbuloi kryeqytetin mëngjesin e së martës, pritet të hiqet së shpejti nga kompania “Pastrimi”, pasi tashmë kjo kompani do të ketë qasje për të ...

Pastrimi i veshëve – Tri mënyra të sigurta dhe të thjeshta për ta bërë atë në shtëpi pa pambuk 

Shpesh mund t’i kapni sythat e pambukut për të pastruar veshët, por a e dini se ata pastrohen vetë? 

Në Ditën e Tokës, mbeturina në tokë e kontejnerët e zbrazët (FOTO)

Pavarësisht thirrjeve për në ambient të pasur, në Ditën Botërore të Tokës, sot janë parë mbeturina të ngurta afër Fakultetit Filologjik në Prishtinë. 

A e pastroni telefonin tuaj? Nëse po, evitoni këto metoda me çdo kusht