Postet nga: maqedoni e veriut

Shkup: Dhjetëra zyrtarë të dyshuar për korrupsion nuk po ndiqen nga gjyqësori, sipas komisionit antikorrupsion

Autoritetet gjyqësore në Maqedoninë e Veriut nuk i kanë proceduar 56 nisma kundër zyrtarëve të dyshuar për përfshirje në korrupsion, nepotizëm, krim të organizuar dhe ...

Xhaferi merr detyrën e kryeministrit teknik të Maqedonisë së Veriut

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, të hënën, më 29 janar ka marrë zyrtarisht detyrën nga paraardhësi i tij, Dimitar Kovaçevski.

Konjufca uron Xhaferin: Arritje e rëndësishme për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen e tij si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Deklarohet Xhaferi pasi u zgjodh kryeministër i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri më i ri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, është deklaruar para mediave pas zgjedhjes së tij si kryeministri i parë shqiptar i këtij shteti.

Talat Xhaferi zyrtarisht zgjedhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Talat Xhaferi edhe zyrtarisht është zgjedhur kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke hyrë kështu në historinë moderne të Maqedonisë.

Xhaferi: Bashkëpunimi me BE-në, NATO-n dhe ShBA-të do të jetë prioritet i Qeverisë time

Mandatari për të formuar Qeverinë teknike në Maqedoninë e Veriut, Talat Xhaferi, ka thënë se prioritet për Qeverinë e tij do të jetë bashkëpunimi me BE-në, ...

Filloi seanca për zgjedhjen e Talat Xhaferit kryeministër

Me një orë e 15 minuta vonesë filloi seanca për zgjedhjen e Qeverisë teknike, në të cilën pritet që Talat Xhaferi të zgjidhet kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë ...

Ahmeti: Të gjithëve ju shkëlqejnë sytë nga gëzimi

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur para mbajtjes së seancës së Kuvendit, duke thënë se të gjithë të pranishmëve në Kuvend ju shkëlqejnë sytë nga ...