Postet nga: MAPL

Krasniqi: Në Zubin Potok do të mbahet shumë shpejtë seanca konstituive

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka thënë se shumë shpejtë në Zubin Potok do të mbahet seanca konstituese e Kuvendit Komunal.

Kryetarët e katër komunave veriore dorëzojnë zyrtarisht dorëheqjet në MAPL

Kryetarët e komunave me shumicë serbe, Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot zyrtarisht kanë dorëzuar dorëheqjet e tyre në Ministrinë e Administrimit të ...

Raportimi i KALLXO.com - MAPL konstaton se në Kuvendin e Vushtrrisë një asamblist votoi dy herë, anulohet procesi i votimit

Ministria e Pushtetit dhe Administratës Publike ka anuluar procesin e dyshimtë të votimit në Kuvendin Komunal të Vushtrrisë për të cilin KALLXO.com ka raportuar të premten.

Ministri Krasniqi tregon propozimet për plotësim-ndryshimin e ligjit për Zgjedhjet Lokale

Ministri i Administrimit dhe Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka informuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me draft koncept-dokumentin për Zgjedhjet Lokale.

Qeveria miraton strategjinë kombëtare për menaxhimin e qenve me dhe pa pronar

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot në mbledhjen e 102-të, Strategjinë Kombëtare të Planit të Veprimit për Meaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar në ...

MAPL anulon tenderin për zhvillimin platformës ‘E-Komunat’

Më 5 shtator të këtij viti, Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal (MAPL), në platformën elektronike për prokurim publik “e-prokurimi”, hapi tender për zhvillimin e platformës “...

Kurti emëron edhe një zëvendësministër në MAPL

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar Arbër Vokrrin zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Menaxhimi dhe kontrolli i qenve, temë diskutimi mes nivelit qendror dhe lokal

Bashkëpunimi mes nivelit qendror dhe lokal ka qenë tema e diskutimit të ministrit të Administrimin të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqit me kryeminstrin Albin Kurti, ministrin e Financave, Hekuran Murati ...