Postet nga: Lufta në Gaza

Ushtria amerikane hedh ndihma në Gazë prej ajrit

Tre aeroplanë amerikanë për mallra kanë hedhur ushqim prej ajrit të shtunën në Rripin e Gazës, ka thënë një zyrtar amerikan, teksa rriten shqetësimet pë...

Burimet prej Egjiptit thonë se do të rinisin bisedimet për armëpushim në Gazë

Bisedimet për armëpushim në Gazë pritet të rinisin të dielën në Kajro, kanë thënë dy burime të fushës së sigurisë në Egjipt, ndonëse një ...

'Kush do të më thërrasë baba?' - Lotët e burrit nga Gaza që humbi mbi 100 të afërm

Kur një sulm shkatërroi shtëpinë e tyre familjare në qytetin e Gazës, duke marrë jetën e 103 të afërmve, Ahmedi e gjeti veten të bllokuar 80 kilometra ...

Izraeli hedh poshtë publikisht një plan të supozuar për një shtet palestinez

Një sulm ajror izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza qendrore ka rezultuar në vdekjen e të paktën 12 individëve, siç raportohet nga një zëdhënë...

Shtëpia e Bardhë: Biden bisedoi me kryeministrin izraelit për zhvillimet në Gazë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu për "situatën në Izrael dhe në Gazë", njoftoi Shtëpia e ...

Konflikti në Lindjen e Mesme - Zhvillimet e fundit

Një pakt i cili e lehtëson dërgimin e medikamenteve për pengjet në Gaza dhe ofrimin e ndihmës për territorin është arritur me ndërmjetësimin ...

Izraeli sulmon Gazën qendrore teksa synon zgjerimin e ofensivës

Forcat izraelite kanë bombarduar kampet palestineze të refugjatëve në Gazën qendrore të martën, thanë banorët. Duket se Izraeli po përgatitet të zgjerojë ofensivën e ...

Lufta e Izraelit ndaj Hamasit dhe shqetësimet për sulme jashtë zonës së konfliktit

Izraeli po vazhdon operacionet ushtarake kundër Hamasit dhe aleatëve të tij edhe gjatë festës kryesore për besimtarët e krishterë.