Postet nga: listat e veteranëve

Anulohet seanca për rastin ‘Veteranët’

Seanca e paraparë të mbahej sot për rastin ‘Veteranët’ është anuluar me kërkesë të prokurorisë.

E quajti prokurorin Elez Blakaj 'hajn i pulave', Haradinaj thotë se mediat e kanë raportuar gabim situatën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj i është rikthyer sërish rastit të prokurorit të dorëhequr Elez Blakaj, i cili po hetonte listat e veteranëve të ...

Kadri Veseli nisë hetimin për listat e Veteranëve

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka bërë të ditur se ka dorëzuar kërkesë në Kryesinë e Kuvendit pë...

Javën tjetër PDK inicion krijimin e Komisionit për hetimin e listave të veteranëve

Kryetari i PDK-së dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se gjatë javës së ardhshme, Grupi Parlamentar i PDK-së do të iniciojë krijimin e ...

Listat e veteranëve, klinasit i gjenden dokumentacione të falsifikuara

Prokuroria e Pejës me urdhëresë të Gjykatës dhe në koordinim me Policinë ka kryer sot bastisje në shtëpinë e një të dyshuari në fshatin Gremnik të ...

Hetimet për veteranët e rrejshëm, Prokuroria e Pejës akuzoi 21 persona deri më tani - VIDEO

21 persona janë akuzuar nga Prokuroria e Pejës si veteran të rrejshëm.

Vendimi i fundit i Gjykatës ndaj komandantëve të UÇK-së në rastin e ‘fryrjes së listave të veteranëve'

Mungesa e dy të akuzuarve ka bërë që trupi gjykues ta veçoj lëndën për dy të akuzuarit të cilët munguan në seancën e ...

Komandantët e UÇK-së, sot para gjyqit

Gjatë ditës së sotme në Gjykatën Themelore të Prishtinës pritet të mbahet seanca fillestare në lidhje me aktakuzën për fryrjen e listave të veteranëve ...