Postet nga: lista e zezë

Radojçiq, Veselinoviq dhe serbë të lidhur me ta sanksionohen nga ShBA-ja

Millan Radojçiq, Zvonko dhe Zharko Veselinoviq, Srgjan Vulloviq, Zhelko dhe Andrija Bojiq dhe Radulle Steviq - të gjithë serbë nga Kosova - janë vënë në listën e ...

Ambasada e SHBA në Tiranë: Urdhri i Bidenit, jetik për integrimin e Shqipërisë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri e ka quajtur mjet jetik drejt integrimit të Shqipërisë në strukturat evropiane dhe euro-atlantike urdhrin ekzekutiv të presidentit amerikan, Joe Biden ...

Administrata Biden zgjeron listën e “kërcënuesve të stabilitetit” në Ballkan, fut edhe Shqipërinë

Administrata e presidentit Joe Biden ka zgjeruar fushëveprimin e aktit Bllokimi i pronës dhe ndalimi i hyrjes në Shtetet e Bashkuara të një numri personash që kontribuojnë në ...

Politikanë, oligarkë dhe pronarë mediash bullgarë “emërtohen” të korruptuar nga SHBA

Departamenti Amerikan i Shtetit shpalli si “të korruptuar” dhe u ndaloi hyrjen pesë politikanëve të rëndësishëm bullgarë dhe familjeve të tyre duke zgjeruar në këtë ...

Sali Berisha paralajmëron padi ndaj Sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken

Ish-kryeministri Sali Berisha ka autorizuar avokatin e tij për të ngritur padi ndaj deklaratave të Sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken. Ky vendim i Berishës vjen një ditë ...

Kompania 'Rukolli' futet në listën e zezë nga OShP

Organi Shqyrtues i Prokurimit të premten ka marrë vendim që të diskualifikoj kompaninë "R&Rukolli"sh.p.k pas kërkesës së bërë nga Autoriteti Kontaktues- komuna ...

Kryeziu: Kabineti i Qeverisë Kurti nuk është në listë të zezë për viza të ShBA-së

Zëdhënësi i Qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu, ka reaguar ndaj një deklarate të cilën e ka thënë nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovë...

Shtëpia e Bardhë vazhdon sanksionet ndaj ‘kërcënuesve të paqes’ në Ballkan

Shtëpia e Bardhë e vazhdoi edhe për një vit emergjencën kombëtare në lidhje me Ballkanin Perëndimor, të shpallur me urdhër ekzekutiv më 26 qershor të ...