Postet nga: kuvendi i shqipërisë

Balla: 50 deputetë kanë firmosur për shkarkimin e Metës

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë pë...

Osmani fton Kuvendin e Shqipërisë të bashkohen në miratimin e rezolutës për dënimin e gjenocidit serb

U. d. Presidentja e Kosovës si dhe Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka ftuar deputetët e Kuvendit të Shqipërisë që të bashkohen në miratimin ...

Osmani kërkon nga Kuvendi i Shqipërisë të flasë zëshëm për krimet e Serbisë ndaj Kosovës

U. d. Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, njëherësh kryetare e Kuvendit të Kosovës në vizitën dy ditore në Shqipëri ka takuar kryetarin e Kuvendit ...

Shqipëri, Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për Kodin Zgjedhor

Mazhoranca ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta i cili ktheu për rishqyrtim ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Kuvendi i Shqipërisë miraton Komisionin Hetimor për shkarkimin e presidentit

Me 101 vota pro, 6 kundër dhe 3 abstenime Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Basha: Që nga sot nuk njohim asnjë institucion

Seanca e Kuvendit të Shqipërisë, e cila kishte filluar në orën 17:00, ka përfunduar para disa minutave.

Ish-kryeministri Berisha: O djem rrëmbeni armë, ja vdekje ja liri!

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e quajti moment kritik ditën e sotme dhe ftoi mazhorancën të votojë draftin për vetingun e politikës, për ...

Kuvendi i Shqipërisë voton shembjen e Teatrit Kombëtar

Kuvendi i Shqipërisë, me 74 vota për dhe pa praninë e opozitës në sallë, ka rrëzuar për herë të dytë dekretin e presidentit të Shqipërisë, ...