Postet nga: Krusha e Madhe

Vërshime të mëdha në Krushë të Madhe - VIDEO

Vërshime të mëdha të rrugëve ka ndodhur edhe në fshatin Krushë e Madhe të komunës së Rahovecit.

Krimet e luftës: Banorët e Krushës nesër në protestë

Këshilli organizativ i fshatrave Krushë e Madhe dhe Krushë e Vogël kanë thirrur protestë për nesër, pas vendimit të djeshëm të Gjykatës së Apelit ...

Nënshkruhet memorandumi për financimin e projektit për mbledhjen e rrëfimeve për masakrën e Krushës së Madhe

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Biblioteka Kombëtar, “Pjetër Bogdani” kanë nënshkruar sot memorandumin e bashkëpunimit për mbështetjen financiare të projektit: “Kujtesa ...

Kryetarja e Parlamentit të Zvicrës bën homazhe në Krushë të Madhe

Presidentja e Parlamentit Zviceran (Këshillit Kombëtar) Isabelle Moret e shoqëruar nga deputeti Mauro Tuena dhe ambasadori Thomas Kolly kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Krushë ...

Të mbijetuarat nga Krusha e Madhe duan drejtësi për të gjithë

Pothuajse 20 vjet pas luftës në Kosovë, gratë e mbijetuarat ende përballen me një sërë problemesh të pazgjidhura - mungesë mbështetjeje institucionale, mungesë informacioni për të ...

Gratë me Platformë Biznesi për Fuqizim Ekonomik

I promovuar sot në Prishtinë, Udhëzuesi për Biznese - Fuqizimi Ekonomik i Gruas (WWE) është një platformë online e zhvilluar posaçërisht për të paraqitur bizneset në ...

Krusha Do Muze për Trokitje në Kujtesën Kolektive

Këshilli i fshatit Krushë e Madhe dhe pronarët e shtëpisë në të cilën janë djegur 65 persona në luftën e fundit, kërkojnë që objekti të ...

‘Gratë e Krushës’ Ende në Punëtori me Qira

“Gratë e Veja të Krushës” një kooperativë që prodhon hajvar dhe turshi, i paguajnë qira për depon dhe vendin ku zhvillojnë prodhimin “Punëtorisë Krusha” pasi veprojnë në ...