Postet nga: Kosovë - Moldavi

Lirim Kastrati i lumtur që ia solli fitoren Kosovës

Kosova ka fituar me golin e Lirim Kastratit, ndaj Moldavisë, ndeshje e vlefshme për Grupin 3, të Ligës C, në Ligën e Kombeve.

Muharrem Sahiti: Fitore e rëndësishme, erdhi në momentin e duhur

Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës me rezultat 1-0, ndaj Moldavisë, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Kosovë – Moldavi, notat e lojtarëve

Kosova ka fituar me rezultat 1-0, ndaj Moldavisë, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Trajneri i Moldavisë thotë që nuk e merituan humbjen nga Kosova

Trajneri i Moldavisë, Engin Firat, ka folur pas ndeshjes duke thënë se nuk e merituan humbjen nga Kosova.

Kosova mposht Moldavinë dhe mbetet në Ligën C

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore minimale me rezultat 1-0, ndaj Moldavisë, në kuadër të Grupit 3, të Ligës C, në Ligën e Kombeve.

Kosova e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 1-0, ndaj Moldavisë.

Lirim Kastrati e kalon Kosovën në epërsi

Kosova ka kaluar në epërsi ndaj Moldavisë në minutën e 30’ me golin e sulmuesit Lirim Kastrati.

Nis ndeshja Kosovë – Moldavi (FOTO)

Ka nisur ndeshja Kosovë – Moldavi, që po luhet në kuadër të Grupit 3, në Ligën C të Ligës së Kombeve.