Postet nga: KEDS

Viti, sulmohet një zyrtar i KEDS-it

Policia e Kosovës njoftoi të shtunën se një zyrtar i KEDS-it është sulmuar në zyrën e tij nga një person tjetër.

Banorët e Dresnikut të Klinës protestuan sot për mungesën e rrymës

Dhjetëra familje të fshatit Dresnik të Klinës po ankohen se nuk janë të kyçur në rrjetin e energjisë elektrike.

Ia ndalën rrymën sepse nuk e kishte paguar, gjilanasi dënohet për vjedhje të energjisë

Gjykata e Gjilanit e ka dënuar me burgim me kusht të pandehurin S.K., i akuzuari për vjedhje të shërbimeve të KEDS-it.

Punime për siguri të sistemit, vendet ku të premten dhe të shtunën do të ketë ndërprerje të energjisë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër dhe pasnesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat ...

Punime për siguri të sistemit, vendet ku të premten do të ketë ndërprerje të energjisë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se pasnesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete ...

Hoti për ndarjen e 40 milionë eurove për KOSTT-in: Menaxhimi i sektorit të energjisë nga qeveria është kaotik

Deputeti i Lidhjes Demokratike e të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndarjen e 40 milionë eurove për Operatorin e ...

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit, vendet ku të enjten do të ketë ndërprerje të rrymës

Për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit, KEDS ka paralajmëruar se të enjten në disa lokalitete të vendit do të ketë ndërprerje të ...

Punime të domosdoshme në sistem, KEDS njofton për vendet ku nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë

Për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe në projekte investive, KEDS ka njoftuar se nesër dhe pasnesër do të ketë ndë...