Postet nga: Katar

Parlamenti Evropian do të heqë imunitetin e dy eurodeputetëve lidhur në rastin e korrupsionit me Katarin

Parlamenti Evropian tha të hënën se ka filluar një procedurë për heqjen e imunitetit të dy anëtarëve të tij pas një kërkese nga drejtë...

Akuza ndaj Katarit për abuzim me fuqinë e huaj punëtore

Ndërsa në Katar po vazhdojnë të luhen ndeshjet e Kampionatit Botëtor të Futbollit, Zëri i Amerikës bisedoi me një nga familjet e mijëra punëtorë...

Nis Kampionati Botëror i Futbollit në Katar

Ka filluar zyrtarisht Kampionati Botëror i Futbollit “Katar 2022”.

Ndalohet shitja e birrës në stadiumet e Kupës së Botës

FIFA ka njoftuar të premten se birra nuk do t’iu shitet tifozëve përreth asnjërit prej tetë stadiumeve të Kupës së Botës, pas “diskutimeve” me ...

Dua Lipa thotë se nuk do të performojë në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror në Katar

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, ka mohuar raportimet se ajo do të performojë në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror në futboll të FIFA-s ...

Kupa e Botës do të përdorë dronë për të ndihmuar në mbrojtjen e stadiumeve

Mjetet ajrore pa pilot që gjuajnë rrjeta për të rrëzuar dronët e vegjël "mashtrues" do të ndihmojnë në mbrojtjen e vendeve në Kupën e Botë...

Sveçla takon homologët e tij gjatë vizitës në Katar

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla gjatë qëndrimit në Katar dhe pjesëmarrjes në Panairin “Milipol 2022” ka pasur rastin të takojë homologë të tij nga vende ...

Osmani takoi Emirin e Katarit: Jemi të përkushtuar të thellojmë raportet ndërshtetërore

Presidentja, Vjosa Osmani- Sadriu ka takuar Emirin e Shtetit të Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani gjatë vizitës zyrtare në Doha.