Postet nga: japonia

Ish-kryeministri japonez vdiq nga plumbi që preku zemrën e tij

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, vdiq nga plumbi që preku zemrën e tij dhe nga gjakderdhja e tepërt.

Kush ishte Shinzo Abe, kryeministri më jetëgjatë i Japonisë?

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, vdiq pasi u sulmua me armë zjarri në një ngjarje në qytetin Nara, raporton transmetuesi japonez, NHK.

Liderët kosovarë të pikëlluar nga vdekja ish-kryeministrit Abe

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë shprehur të pikëlluar me vdekjen e ish-kryeministrit japonez, Abe Shinzo, i cili u vra sot gjatë një fjalimi në ...

Policia: I dyshuari kishte qëllim të vriste ish-kryeministrin Abe

Para pak minutave, transmetuesi kombëtar japonez ka raportuar se ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka vdekur pasi është qëlluar me armë zjarri gjatë një fjalimi në fushatë elektorale në ...

Vdes ish-kryeministri japonez pasi u qëllua me armë gjatë një fjalimi

Ish-kryeministri japonez Shinzo Abe ka vdekur, sipas transmetuesit kombëtar japonez, raporton BBC.

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, qëllohet me armë gjatë një fjalimi

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, u qëllua me armë gjatë një fjalimi të fushatës elektorale të premten në Japoninë perëndimore dhe u transportua me helikopter në një ...

Japonia u bën thirrje 37 milionë banorëve që të ndalin dritat

Qeveria japoneze u ka bërë thirrje banorëve të Tokios dhe zonave përreth që të përdorin më pak rrymë të hënën, teksa është paralajmëruar ...

Gjermania do të vendosë disa kontrolle kufitare gjatë samitit të G7

Gjermania do të vendosë përkohësisht disa kontrolle kufitare derisa në këtë shtet do të mbahet samiti i Grupit të Shtatë (G7). Takimi i G7 do të zhvillohet ...