Postet nga: Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK)

Shkon në mbi 1,000 numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKShPK) ka njoftuar se nga 208 mostra të marra sot nga Klinika Infektive, janë konfirmuar 14 raste pozitiv me COVID-19.

IKShPK apel qytetarëve t'i respektojnë masat kundër COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike edhe njëherë ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të vazhdojnë të respektojnë rregullat.

Lajm i mirë: Më shumë të shëruar se sa të infektuar me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 220 mostra të marra sot nga Klinika Infektive, vetëm një ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Konfirmohet rasti i parë me COVID-19 në Mitrovicën e Jugut

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 243 mostra të testuara sot, 7 prej tyre kanë dalë pozitive me virusin COVID-19.

31 të shëruar sot nga COVID-19, numri shkon në 232

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë testeve të ditës së sotme, janë shëruar edhe 31 pacientë nga virusi COVID-19, duke e rritur numrin ...

IKSHPK kërkon ndaljen e presionit mbi epidemiologët për kryerjen e testimeve për COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) përmes një komunikate u ka bërë thirrje qytetarëve dhe individëve nga organizata të ndryshme ...

IKShPK: Edhe 8 të shëruar nga COVID-19, numri shkon në 79

Instituti Kombëtar  i Shëndetësisë Publike (IKShPK), ka njoftuar se 26 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar, ndërsa 8 të tjerë janë shëruar.

Rezultatet: Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar  i Shëndetësisë Publike (IKSHPK), ka njoftuar se 26 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar, ndërsa 8 të tjerë janë shëruar.