Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)

Ajër me cilësi të mirë në shumicën e qyteteve të Kosovës

Cilësia e ajrit është kryesisht e mirë në disa vende të Kosovës.

Ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës

Rrjeti shtetëror i monitorimit të cilësisë së ajrit tregon për ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës.

Ajër me cilësi të pranueshme në shumicën e qyteteve të Kosovës

Ajër me cilësi të pranueshme gjatë ditë së sotme është regjistruar në Prishtinë, Prizren, Pejë, fshatin Palaja, Obiliq, Mitrovicë dhe Gjilan.

Temperatura përvëluese edhe në dy ditët e fundit të korrikut

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika Veriore do mbeten edhe në ditët në vijim.

Ajër me cilësi të pranueshme gjatë ditës së sotme

Ajër me cilësi të pranueshme për shëndetin sot ka në rreth 80 për qind të territorit të vendit.

Moti gjatë javës së ardhshme, në këto ditë priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashkimin për motin që do të mbajë në vendin tonë për pesë ditët e ardhshme.

Moti gjatë dy ditëve, temperaturat shkojnë deri në 24 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten ...

Moti nesër - reshje shiu e bore, të enjten i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore, ndërsa të enjten mot kryesisht ...