Postet nga: IHK

Kjo është cilësia e ajrit në qytetet kryesore të Kosovës

Në shumicën e qyteteve të Kosovës cilësia e ajrit sot është e pranueshme.

Cilat janë efektet e ndotjes së ajrit në shëndet?

Ndotja e ajrit ka ndikime të konsiderueshme në shëndet, mjedis dhe ekonomi.

Mot pranveror gjatë dy ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin në dy ditët e ardhshme.

Cilësia e ajrit gjatë janarit 2021

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar raportin e cilësisë së ajrit për muajin janar.

Moti të premten e të shtunën - i ftohtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten parashihet mot i vranët, me intervale dielli por i ftohtë.

Paralajmërohen reshje shiu dhe vërshime, kjo do jetë zona më e rrezikuar

Nga nesër pritet që  zona të  ndryshme në Kosovë të përshkohen nga vranësira që do krijojnë reshje shiu kurse në vise malore priten  edhe reshje të borë...

Temperaturat në dy ditët e ardhshme bien deri në minus 5 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe në dy ditët e ardhshme do kemi mot të ngjashëm.

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do ketë mot me diell dhe vranësira, këto vranësira diku do përcillen ...