Postet nga: i burgosuri

Vdes një i burgosur në Prishtinë

Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve ka njoftuar se një i burgosur në mëngjesin e sotëm ka vdekur në Qendrën ...

I dolën në pritë furgonit që po e transportonte të burgosurin, vriten dy oficerë në Francë

Të paktën dy oficerë burgu francezë janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në një pritë me armë zjarri dhe të shtëna në një furgon burgu pranë ...

Palestinezi Khader Adnan vdes në burgun e Izraelit pas 87 ditësh grevë urie

44 vjeçari Khader Adnan, baba i nëntë fëmijëve nga afër qytetit të pushtuar të Bregut Perëndimor të Jeninit, u gjet pa shenja jete në qelinë ...

I burgosuri për vrasje të rëndë vdes në Spitalin e Pejës

Një i burgosur ka vdekur në Spitalin Rajonal të Pejës sot rreth orës 6:55.

Vdes një i burgosur, gjatë transportimit në Spitalin e Pejës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 10:50 në Spitalin Rajonal të Pejës, ka vdekur i burgosuri me inicialet R.Sh, viti i lindjes 1937.

Vdes në SHSKUK një i burgosur

Një i burgosur ka vdekur mbrëmë në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës.

Vdes i burgosuri në Dubravë

I burgosuri Z. Ll., 77 vjeçar në  Dubravë ka vdekur mëngjesin e sotëm në Spitalin Rajonal të Pejës.

Gardiani detyroi të burgosurin e sëmurë të punojë, Prokuroria jep detaje

Policia e Kosovës sot gjatë ditës ka njoftuar se një i burgosur në burgun e Dubravës, ka raportuar se edhe pse i sëmurë është detyruar me ...