Postet nga: Homazhe

Foto: Zyra e Kryeministrit

Kurti për Ilir Konushevcin dhe Hazir Malaj: Dëshmorët e kanë kryer pjesën më ta madhe të ecjes politike

Në 25 vjetorin e rënies së tyre, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë homazhe te varrezat e heroit Ilir Konushevci dhe Hazir Malaj.

Kryeministri Kurti në Çikatovë: Është koha e fundit të sjellim drejtësi për viktimat e dënim për kriminelët

Në 24- vjetorin e masakrës në fshatin Çikatovë e Vjetër të Drenasit, kryeministri Albin Kurti, bashkë me presidenten, Vjosa Osmani Sadriu, dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca, bë...

Kurti nga Pokleku: Masakra e Poklekut është dëshmi e gjallë e gjenocidit të Serbisë edhe sot e kësaj dite

Tre krerët institucional, presidentja, Vjosa Osmani, kryekuvendari, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti sot morën pjesë në përkujtimin e masakrës në Poklek të Drenasit.

FSK-ja homazhe në Koshare

Pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë kujtuar Betejën e Koshares.

25-vjetori i Epopesë së UÇK-së, Kurti: Prekazi, kryeqytet i kryengritjes shqiptare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe te varrezat e familjes Jashari në Prekaz, në nderim të 25-vjetorit ...

17.02.2022,

Krerët e shtetit bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Liderët shtetërorë - presidentja e vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, për nder të ...

Kurti e Osmani bëjnë homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja Donka Gërvalla bëjnë homazhe te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, me rastin ...

Mehaj bën homazhe tek Monumenti i Dëshmorëve në Rogovë të Hasit

Në 24-vjetorin e masakrës në fshatin Rogovë të Hasit, ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka bërë homazhe pranë Monumentit të Dëshmorëve në kë...