Postet nga: Homazhe

Ministra, futbollistë e tifozë bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Gjatë ditës së sotme ministrja e Kulturës Vlora Dumoshi, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtuesit Federatës së Futbollit të Kosovës, ish-futbollistë e miq si ...

Kurti bën homazhe në Poklekun e Ri, në 22 vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe në Poklek të Ri të Drenasit në nderim të viktimave të masakrës së 31 majit 1998.

Kurti: Kulmi i rezistencës ishte UÇK-ja

Kryeministri në detyrë,  Albin Kurti, ka bërë homazhe pranë varrezave të heronjve Ilir Konushevcit e Hazir Malajt.

Mbahen homazhe për ish- drejtorin e Baletit Kombëtar, Ahmet Brahimaj 

Me lot në sy duke performuar për disa minuta, para Teatrit Kombëtar, Trupa e Baletit Kombëtar i ka dhënë lamtumirën e fundit ish -drejtorit të ...

Drejtuesit e FFK-së bëjnë homazhe te varri i ish-presidentit Fadil Vokrri

Sot Kosova i ka bërë katër vite prej anëtarësimit në shtëpinë e futbollit europian UEFA.

Nesër mbahen homazhe për Violeta Rexhepagiqin

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të organizojë nesër  homazhe për nder të këngëtares Violeta Rexhepagiqi.

Në Mitrovicë, përkujtohet masakra në treg e vitit 1999

Familjarë të viktimave e martirëve dhe përfaqësues të autoriteteve lokale në Mitrovicë kanë përkujtuar viktimat e masakrës që kishte ndodhur 21 vjet më parë.

Pamje - Homazhe për ish-luftëtarin e UÇK-së, Qerim Kelmendi

Në qytetin e Pejës janë bërë homazhe për veteralin e UÇK-së Qerim Kelmendi i cili u vra të enjten e kësaj jave.