Postet nga: acari

Mëngjesi i ftohtë, temperaturat deri -15 gradë

Mëngjesi i sotëm në Kosovë do të ketë ngrica mesatare e deri te ato të ashpra në lartësira, ndërsa gjatë ditës mot me diell por ...

Pogradec, ngrihet për vdekje rrugës për të marrë ushqim

Një 53-vjeçar nga fshati Selcë e Sipërme të Pogradecit është gjetur pasditen e së dielës i ngrirë në borë.

Temperaturat e ulëta, ngrihet edhe liqeni i Batllavës

Temperaturat e ulëta me të cilat po përballet vendi si dhe rajoni kanë ndikuar që të ngrihet edhe liqeni i Batllavës, nga i cili me ujë të ...

FOTO: Ngrihet liqeni i Badovcit, qytetarët ecin mbi akull

Temperaturat e ulëta që po mbretërojnë ditëve të fundit në Kosovë kanë bërë që të ngrihet liqeni i Badovcit, nga i cili furnizohet me ujë një ...

Moti i ftohtë detyron mbylljen e shkollave

Shkollat në pjesë të ndryshme të vendit në Greqi u mbyllën sot për shkak të reshjeve të dendura të borës dhe temperaturave jashtëzakonisht të ulëta.

Moti, temperaturat deri në -12 gradë

Edhe këtë javë vazhdojnë ditë të akullta dhe acar, të mërkurën reshje më të qëndrueshme bore.

Vazhdon Moti i Ftohtë në Europë, Reagon OBSH-ja

Pjesë të mëdha të Europës kanë kaluar një natë tjetër të ftohtë, derisa kushtet e motit siberian vazhdojnë të sjellin kaos.

“Bisha nga Lindja” Nuk po Zbutet

Acari dhe reshjet e borës po vazhdojnë të shkaktojnë kaos në Evropë.