Postet nga: Hezbollahu

Hezbollahu shënjestron kazermat izraelite pas vdekjes së komandantit islamist

Hezbollahu, grupi militant i Libanit, ka thënë të dielën se ka shënjestruar me dron të armatosur një pozicion ushtarak në veri të Izraelit, si përgjigje pë...

Raportimet në Liban: Izraeli kryen sulm vdekjeprurës në lindje të Libanit

 Një sulm izraelit me dron ndaj një makine në lindje të Libanit vrau dy persona, raportoi agjencia shtetërore e lajmeve e Libanit më 26 prill.

Izraeli dhe Libani po përgatiten për një luftë që nuk e dëshirojnë

Mundësia e një lufte në shkallë të gjerë midis Izraelit dhe pjesëtarëve të Hezbollahut të Libanit po shkakton frikë në të dy anët e kufirit.

Ushtria izraelite dhe Hezbollahu shkëmbejnë zjarr përgjatë kufirit

Aeroplanët luftarakë të Izraelit kanë kryer sulme ajrore të shtunën përgjatë kufirin me Libanin, pasi grupi militant Hezbollah ka kryer sulme në caqet ushtarake izraelite.

Hamasi dhe Izraeli në luftë - Zhvillimet e fundit

Presidenti amerikan Biden ka thënë se sulmi i Hamasit ndaj Izraelit ishte "dita më vdekjeprurëse për hebrenjtë që nga Holokausti". Biden po fliste në një tryezë të ...

Hezbollahu merr përgjegjësinë për shënjestrimin e lokacioneve izraelite

Grupi libanez Hezbollah e ka lëshuar një deklaratë të dielën duke e marrë përgjegjësinë për shënjestrimin e tri vendeve izraelite në një zonë të ...