Postet nga: Grevë

BSPK: Kërcënimi i grevistëve akt i paligjshëm dhe aspak i mirë

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) e ka quajtur paralajmërimin e qeverisë për pezullim të kontratave të grevistëve, akt të paligjshëm dhe aspak ...

Këshilli Grevist i BSPK-së: Shumica e shërbyesve civilë i janë përgjigjur kërkesës për grevë

Këshilli Grevist i Bashkësisë së Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka vizituar grevistët në Administratën e Komunës së Prishtinës

Ministrja Nagavci: Kërcënimi me grevë për 1 shtatorin është i papranueshëm

Ministrja e Arsimit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka reaguar ndaj paralajmërimeve se do të ketë grevë në shkolla më 1 shtator.

Reagimi i Këshillit të Prindërve të Kosovës për mosmbajtjen e mësimit sot

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar për moszhvillimin e mësimit në sektorin publik gjatë ditës së sotme.

Ministria e Arsimit: U bëjmë thirrje mësimdhënësve të mos humbin asnjë orë nesër

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, bëri të ditur se të premten mësimdhënësit nuk do të mbajnë ...

Punëtorët e KEDS dhe KESCO nga nesër në grevë, kërkojnë rritje page prej 100 euro

Punëtorët e Kompanisë për Furnizim me Energji Elektrike (KESCO) dhe të Kompanisë për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) kanë paralajmëruar grevë për ...

SBAShK: Më 12 maj grevë një orëshe në të gjitha institucionet e arsimit

Sindikata e Bashkuara e Arsimit Shkencës dhe Kulturës, ka paralajmëruar grevë një orëshe më 12 maj, ditë e enjte dhe protestë më 20 maj, ndërsa nuk kanë ...

Vazhdon edhe sot greva e punëtorëve të administratës së sistemit të Drejtësisë

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë dhe atë të Apelit ka vazhduar edhe sot greva e punëtorëve të administratës.