Postet nga: Greg Delawie

Ish ambasadori amerikan mirëpret interesimin e Joe Biden për Kosovën

Ish ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie e ka mirëpritur interesimin e kandidatit për president Joe Biden, për çështjen e Kosovë...

Ish-ambasadori amerikan Delawie përmend vizitën e Joe Biden në Kosovë

Ish-ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbështetur kandidatin për presidentit të Amerikës, Joe Biden.

Në videon e lamtumirës, Delawie shpalos dëshirën e ShBA-së për Kosovën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka publikuar sot një video përshëndetëse për t’i dhënë lamtumirën ambasadorit në largim Greg Delawie.

Mesazhi i Delawie: Nuk keni kë ta fajësoni për dështimet

Ambasadori në largim i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, në njërin ndër fjalimet e fundit në këtë pozitë, porositi liderët dhe qytetarët ...

Intervista: Ditmir Bushati dhe Greg Delawie

Në emisionin ‘Jeta në Kosovë’, u transmetuan intervistat me Ministrin për Punë të Jashtme dhe Evropë të Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikë...

Greg Delawie tregon si e gjeti dhe si po e lë Kosovën

Ambasadori në largim i Shteteve të bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, rrëfehet për tri vitet e tij në krye të diplomacisë amerikane në Kosovë.

Delawie: Millosheviq solli vetëm mjerim dhe vdekje në Ballkan

Duke refuzuar të komentojë deklaratat e presidentit serb Aleksandër Vuçiq lidhur me Slobodan Millosheviqin, ambasadori amerikan në largim nga Kosova shfaqi pikëpamjet e tij për ish-presidentin ...

Përgjigjja e Delawie për Elez Blakajn

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie nuk deshi të komentoj lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër ...