Postet nga: ditmir bushati

Lobimi për shkëmbim territoresh me para të shtetit, reagon Ditmir Bushati

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka reaguar pas publikimit të dytë nga BIRN mbi lobimin për ndarjen të territorit të Kosovës me ...

Ish ministri Ditmir Bushati: Kosova dobëson pozicionin e vet me hapjen e temës për kufijtë

Ditmir Bushati, deputet i Kuvendit të Shqipërisë dhe ish-ministër i Punëve të Jashtme, reagoi ndaj hulumtimit të Jeta Xharrës i cili tregonte prapaskenat e një kontrate ...

Bushati: Sinjal inkurajues kërkesa për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati e ka quajtur sinjal inkuruajues letrën e përbashkët të dy ministrave të Jashtëm të Gjermanisë ...

Ditmir Bushati sulmon deputetët socialistë për “kapitalizëm grabitqar”

Deputetët socialistë miratuan një kërkesë të re të kompanisë koncesionare BMB e cila ka ndërtuar një port privat nafte në Porto-Romano, gjë që u kritikua nga deputeti ...

Shkruan Ditmir Bushati: Rreth planeve për amnisti të krimeve të luftës, zhbërjen e Gjykatës Speciale dhe copëtimin e Kosovës

Nga një marrëveshje përfundimtare që bazohet në të drejta dhe hap perspektivën për procesin e pajtimit dhe anëtarësimin në BE të Kosovës dhe ...

Ditmir Bushati: Erdhi dita, beso!

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati e ka uruar qeverinë e re në krye me Albin Kurtin.

Albin Kurti takon Ditmir Bushatin në Tiranë

Ish- ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka takuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Tiranë.

Bushati: Albini dhe Vjosa, shpresa e shqiptarëve

Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka reaguar pas rezultateve të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, e ku në këto zgjedhje e para doli VV-ja ...