Postet nga: Gjykata e Pejës

Paraburgim për 16 të arrestuarit në Pejë për fajde dhe detyrim

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit për të dyshuarit e arrestuar dje për fajde dhe detyrim.

Dosja e Prokurorisë, të pandehurit për fajde i dogjën lokalin të dëmtuarit dhe ushtruan dhunë ndaj tij

17 të dyshuar janë vëne dje në pranga për vepra penale të fajdesë dhe detyrimit, pas zhvillimit të një aksioni të Prokurorisë së Pejës.

Dosja e Prokurorisë, si u zunë të pandehurit për fajde me masa të fshehta

17 të dyshuar janë vëne dje në pranga për vepra penale të fajdesë dhe detyrimit, pas zhvillimit të një aksioni të Prokurorisë së Pejës.

17 të dyshuarit për fajde në Pejë dalin sot para gjykatës

 

Vrasja e Agonis Tetajt, gjykatësja: Do t’i thërrasim të gjithë avokatët në Kosovë deri sa të plotësohen kushtet ligjore

Gjykatësja Violeta Husaj- Rugova, tha se pasi që Oda e Avokatëve të Kosovës refuzon caktimin e  një avokat për Shaban Gogaj, ajo tha se gjykata do ...

Gjykata e Pejës vendosi për zyrtarin policor të arrestuar për dhunim, shantazh e incizim të paautorizuar

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për zyrtarin policor G.L., i cili është arrestuar nën dyshimin për veprat penale – ...

Prezantohej si polic dhe i kërkoi viktimës mbi 300 euro, arrestohet i dyshuari

Një person është ndaluar nën dyshimin se ka kryer veprën penale të mashtrimit.

Hulumtimi i KALLXO.com, Prokurorja: Pasuria e të pandehurit është produkt i fajdesë

Prokurorja Lumturije Vuçetaj, në seancën e sotme gjyqësore për rastin e fajdesë në Gjykatën e Pejës, tha se e gjithë pasuria e të pandehurit ...