Postet nga: Futbolli Kosovar

Lajme të këqija për 'Lirinë', i lëndohet lojtari kryesor (Foto)

Sulmuesi i Lirisë, Fatih Karahoda në xhiron e kaluar ndaj Dritës, pësoi një dëmtim në fytyrë i cili doli të jetë serioz për të.

Orari i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar orarin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për këtë vikend.

Komisioni Disiplinor i FFK-së merr vendim për dyshimet për kurdisje ndërmjet Trepçës dhe Fushë Kosovës

Ndeshja e së hënës ndërmjet Fushë Kosovës dhe Trepçës, e cila u zhvillua në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë, ...

Dragusha e Sermaxhaj tregojnë cilat ekipe do të garojnë për kampion e cilat për mbijetesë

Sezoni pranveror në futbollin kosovar do të fillojë këtë të premte me ndeshjen KEK-u - Llapi, e cila luhet në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq.

Drita pëson humbje nga Antalyaspor (Foto)

Skuadra kampione e Kosovës, FC Drita, fazën përgatitore për sezonin pranveror është duke e kryer në Antali të Turqisë.

Suksesi i Kosovës në futboll, “motivon” investimet për klubet e Superligës

Suksesi i Përfaqësueses së Kosovës në garat evropiane të futbollit nga autoritetet lokale dhe qendrore është parë si motivim dhe inkurajim shtesë, për investime në kë...

Analistët sportivë, i parashikojnë ndeshjet kryesore të xhiros së 16-të në Superligë

Pas një pauze dy javore, të premten rikthehet Ipko Superliga e Kosovës, e cila do të luhet për tri ditë deri të dielën në kuadër të ...

FFK i dhuron klubeve kosovare nga 10 topa FIFA PRO

Federata e Futbollit të Kosovës ka prezantuar sot disa topa të rijn që do t’i shpërndahen klubeve kosovare.