Foto: FFK

Orari i ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë

Federata e Futbollit e Kosovës e ka publikuar orarin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për këtë vikend.

Në Superligën e Kosovës të shtunën do të luhen tri ndeshje.

Ndërsa të dielën do të luhen dy ndeshje.

Ndeshja ndërmjet Flamurtarit dhe Prishtinës është shtyrë për më 27 mars.

Të gjitha ndeshjet në Superligë luhen prej orës 14:00.

Superliga- xhiro e 23-të

E shtunë, 16.03.2019, ora 14-00

Llapi – Ballkani

Drita – Liria

Drenica – Ferizaj

E diel, 17.03.2019, ora 14-00

Feronikeli – Trepca 89

Gjilani – KEK-u

27 mars, ora 14-00

Flamurtari – Prishtina

Ndërsa në Ligën e Parë në kuadër të xhiros së 20-të do të luhen pesë ndeshje të shtunën. Të dielën luhen tri ndeshje.

Të gjitha ndeshjet në Ligën e Parë fillojnë prej orës 13:00.

Liga e Parë xhiro e 20-të:

E shtunë, 16.03.2019 ora 13-00

Istogu – Besa

Fushë Kosova – Onix

Ramiz Sadiku – Vëllaznimi

2 Korriku – Vllaznia P

Drenasi – Kika

E diel, 17. 03.2019 ora 13.00

Dukagjini – Arbëria

Vushtrria – Vitia

Bashkimi – Trepça.