Postet nga: Fushata

Problemet në Kosovë e fushatën në Shqipëri

Kanë kaluar disa javë prej se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po shpenzon një pjesë të kohës duke u marrë me zgjedhjet parlamentare që zhvillohen më 25 prill në ...

Hoxhaj: Vetëm kjo Qeveri nuk e kupton strategjinë diplomatike e propagandistike serbe

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, ka kërkuar nga qeveria që të krijohet një ...

Në tubimin përmbyllës të PDK-së edhe familja e Veselit dhe Thaçit

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka mbajtur sot tubimin përmbyllës në Prishtinë, ku u panë të pranishëm edhe familja e Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit.

Pesë parti gjobiten me 21 mijë euro për shkeljen e kodit të mirësjelljes

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka dënuar në total prej 21.100 euro pesë parti, për shkeljen e Kodit të Mirësjelljes gjatë fushatës zgjedhor.

Teatri Kombetar

Fushata elektorale, kundërshtime mes sindikatave të Teatrit Kombëtar për Ligjin për Krijuesit dhe Performuesit e Artit

Shoqata Sindikale e Teatrit Kombëtar të Kosovës ka bërë të ditur se nuk është pjesë e organizimit që më 5 shkurt në media lansoi kumtesën drejtuar partive ...

Vetëvendosje gjobitet për tubimin elektoral sot në Prizren

Inspektorët komunalë të Prizrenit kanë dënuar Lëvizjen Vetëvendosje për tubimin që kanë mbajtur sot në Prizren.

Hoti: Të gjithë ishin kundër marrëveshjes së Uashingtonit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministër, Avdullah Hoti, tha të shtunën në Shtime se të gjitha partitë politike në Kosovë, në pushtet dhe ...

PDK premton mbështetje në sportet për personat me aftësi të kufizuara

Partia Demokratike e Kosovës në planin e tyre të qeverisjes kanë futur edhe mbështetjen e sporteve për personat me aftësi të veçanta në mënyrë ...