Postet nga: Fluturime

Anulohen dhjetëra fluturime si pasojë e stuhisë në Frankfurt

Dhjetëra fluturime janë anuluar në Aeroportin e Frankfurtit në Gjermani, si pasojë e shiut të madh që i ka vërshuar të mërkurën disa pjesë të pistë...

Qindra fluturime pritet të anulohen për shkak të grevave në Gjermani

Rreth 700 fluturime do të anulohen, duke prekur pothuajse 100.000 pasagjerë, për shkak të grevave të planifikuara për të enjten dhe të premten nga sindikata e punëtorëve, Verdi ...

Në janar të këtij viti pati më shumë fluturime se në janar të 2022

Në muajin shkurt 2023, numri i fluturimeve të realizuara në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ishte 598, ose 15.2% më shumë së në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ...

Rreth 22 mijë fluturime në Aeroportin e Prishtinës gjatë vitit 2022

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se gjatë vitit të kaluar ka shërbyer numrin më të madh të udhëtarëve ndonjëherë me ...

Nga Aeroporti i Prishtinës tregojnë nëse ka pasur anulim të fluturimeve për shkak të mjegullës

Deri më tani në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” nuk ka pasur anulime të fluturimeve për shkak të mjegullës.

Linjat ajrore anulojnë mbi 25 mijë fluturime të planifikuara në gusht

Linjat ajrore në të gjithë botën kanë anuluar më shumë se 25,000 fluturime nga oraret e tyre të fluturimeve për muajin gusht, me rreth 60 për qind të tyre ...

Anulime fluturimesh, pritje pa fund - çfarë po ndodh në aeroporte?

Pritje pa fund në kontrollet e sigurisë, fluturime të anuluara. Para sezonit të verës dega e fluturimeve duket në limitet e saj. Cilat janë arsyet dhe si është perspektiva ...

'Omicroni është vërtetë kudo’

Mijëra fluturime u anuluan në mbarë botën në Vitin e Ri, teksa infektimet me COVID-19 u përhapën në mesin e punëtorëve të kompanive ajrore, ...