Postet nga: faton peci

Makina e ministrit Peci përfshihet në aksident trafiku, pëson lëndime të lehta

Ministri i Bujqësisë Faton Peci ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme makina në të cilën gjendej është përfshirë në një aksident trafiku ...

Ministri i Bujqësisë pas takimit në Leposaviq, viziton edhe kryetarin e Mitrovicës së Veriut

Më shumë se një javë pasi dha betimin për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq sot në zyrën e tij priti ministrin e ...

Ministri i Bujqësisë i shkon në zyrë kryetarit të Leposaviqit

“Është një sherif i ri në qytet”, kështu e ka përfunduar postimin Ministri i Bujqësisë, Faton Peci të cilëit i ka bashkangjitur edhe disa fotografi nga ...

Inspektimi tek fermerët aplikues për subvencione, zyrtarët e Ministrisë së Bujqësisë në terren

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci nën shoqërimin e Kryeshefes së Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë, Venera Çerkini dolën në terren ...

“Zero tolerancë ndaj duhanit në ambiente të mbyllura”, ministri Peci në aksion, inspektohet zbatimi i ligjit kundër duhanit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, së bashku me inspektorët e  Agjencisë për Ushqim dhe Veterinarisë (AUV) kanë dalë në Fushë Kosovë e Ferizaj të inspektojnë se a ...

Ministri Peci deklarohet për kompensimin e komunave të prekura nga vërshimet

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci tha se komunat e prekura nga vërshimet si pasojë e të reshurave të shiut, shumë shpejtë pritet të kompensohen.

AUV tërheq nga tregu rreth 3,100 çokollata me afat të skaduar

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka kryer një aksion në dy lokacione, ku ka tërhequr nga tregu dhe ka asgjësuar produkte me afat të skaduar.

Ministri i Bujqësisë: Nuk jam i kënaqur me inspektimet për Ligjin për kontrollin e duhanit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, në emisionin “Kallxo Përnime”, ku po diskutohet për Ligjin për kontrollin e duhanit, ka thënë se numri i inspektorëve ...