Postet nga: faton peci

Peci: Ministria e Bujqësisë, njëra prej ministrive me gjendjen më të rëndë në qeveri

Ministri i Bujqësisë Faton Peci gjatë raportimit në Komisionin për Bujqësi, ka thënë se gjendja në ministrinë të cilën ai e udhëheqë, është shumë ...

​Ambasadorja e Suedisë: Mbrojtja e pyjeve të jetë prioritet i Qeverisë

Ministria e Bujqësisë dhe Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë e Kombeve të Bashkuara kanë mbajtur një diskutim mbi rishikimin e sektorit të pylltarisë në Kosovë, ku theksua se ...

Faton Peci thotë se do përditësojnë sistemin e informacionit në Ministri dhe rivlerësojnë aplikimet për grante

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit rural, Faton Peci, ka raportuar në Komisionin për mbikëqyrjen e financave publike lidhur me gjetjet e Zyrës Kombëtare të ...

Haradinaj: ‘Baba i tenderëve’ punon në ministrinë e Liburn Aliut

Ramush Haradinaj deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kërkuar nga ministri i Bujqësisë, Faton Peci të dijë nëse do të vazhdojë ...

Faton Peci thotë se Memli Krasniqi i tha: "Hajde dil në holl të bëj llom"

Ministri i Bujqësisë në Qeverinë Kurti, Faton Peci, ka treguar se çfarë fjalë kishin ndërruar sot në Kuvend ai dhe deputetët e PDK-së.

Faton Peci: Kadri Veselit iu ka prishë autobusi (VIDEO)

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Faton Peci në debatin për arsim, kulturë dhe sport në "DebatPernime" duke i tha Kujtim Gashit, ish ministrit ...

LDK: Mësimdhënësit nuk do të vlerësohen me 'testim policor' por do të vlerësohen në bazë performancës

Lidhja Demokratike e Kosovës në #DebatPernime ka dhënë premtime për arsimin dhe sportin.

Faton Peci: Hashim Thaçi ka biznese në Turqi

Kandidati për deputet i LDK-së ka thënë se nuk ka pasur deportim të gjashte shtetasve turq por kidnapim.