Postet nga: Fajde

Përfshirja e policit të trafikut në grupin e fajdeve dhe bixhozit, flet zyrtari i IPK-së - VIDEO

Qindra-mijëra euro kthehen kamatë në raste të ndryshme të fajdeve të cilat konsiderohen si veprimtari ilegale në Kosovë.

Si funksiononte grupi i fajdeve e basteve në Prizren? - VIDEO

13 persona ishin arrestuar në aksionin e Inspektoratit Policor të Kosovës e Policisë, nën urdhrat e Prokurorisë Themelore në Prizren, javë më parë.

LIVE - Polici në fajde

Sonte në #KallxoPernime po transmetohet aksioni i IPK-së dhe Policisë, nën urdhrat e Prokurorisë Themelore në Prizren kundër fajdeve e basteve.

Arrestohet 3 persona në Prizren nën dyshimin për fajde

Tre persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “Fajde, detyrim, kanosje”.

Prizren, arrestohet një person për fajde

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Prizren, nën dyshimin për fajde.

Aktakuzë ndaj prizrenasit, akuzohet se i dha fqinjit para borxh për djalin e sëmurë e më pas ia kërkoi me kamatë të lartë

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj dy personave për veprat penale - fajde, detyrim dhe dëmtim i pasurisë.

Rasti i fajdes në Gjakovë, konfiskohen 16 vetura

Pesë persona u arrestuan të martën, pasi dyshohen se në janar të këtij viti kanë kryer vepren penale të fajdes.

Prokuroria në Gjakovë kërkon caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë të arrestuarve për fajde

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan gjatë ditës së djeshme në këtë rajon për ...