Postet nga: Durrës

Durrës, arrestohet kosovari, tentoi të kalonte kufirin me dokumente false

Një shtetas i Kosovës është arrestuar në pikën kufitare të Durrësit, nën dyshimin se ka tentuar të kalojë kufirin me dokumente të falsifikuara.

Durrës, nis rikonstruksioni i objekteve të dëmtuara nga tërmeti

Në Durrës kanë nisur punimet për rikonstruksionin e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në shkallën DS3 (nevojë për përforcim strukturor ...

Rama i dërgoi Vuçiqin e Zaevin për të parë dëmet e tërmetit

 

9 të arrestuarit për tërmetin në Shqipëri sot para gjykatës

Nëntë personat e arrestuar të shtunën e 14 dhjetorit për shembjen e ndërtesave pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, do të dalin sot para ...

Tërmeti rrit kërkesën dhe çmimet e banesave me qira në Durrës

Deri më 26 nëntor, dita kur një tërmet 6.4 i shkallës Rihter goditi qytetin bregdetar të Durrësit duke shkaktuar 51 të vdekur dhe qindra të plagosur, Islam Shqopa jetonte ...

Durrës - Policia arreston mashtruesit që po manipulojnë me situatën pas tërmetit

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar një person të dyshuar për manipulime duke shfrytëzuar situatën e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit.

80 qytetarë të prekur nga tërmeti në Shqipëri janë strehuar në Malishevë

 

Ende nuk dihet numri i ndërtesave të pabanueshme në Shqipëri

Në Durrës, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit – IKMT është duke prishur ndërtesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.