Postet nga: Durrës

Durrës, arrestohet i kërkuari nga drejtësia italiane

Policia e Durrësit, në bashkëpunim me Zyrën Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, kanë arritur ta lokalizojnë, ta kapin dhe arrestojnë me qëllim esktradimin drejt Italisë shtetasin ...

Tërmeti krijon mundësi për të zbuluar Amfiteatrin e Durrësit pas 50 vjetësh

Tërmeti i 26 nëntorit mund të ndikojë në përshpejtimin e zbulimit të plotë të Amfiteatrit të Durrësit. Një pjesë e banesave që ndodhen ende mbi shkallaret e ...

Falja e Bajramit në Durrës u bë në sheshin pranë xhamisë 

Pas agjërimit të muajit të Ramazanit, besimtarët myslimanë sot festojnë festën e Fitër Bajramit. Në Durrës falja është bërë edhe në sheshin jashtë xhamisë ...

Blindohet gjykata e Durrësit, mbërrijnë dy të arrestuarit për 4 vrasje

Gjykata e Durrësit dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Altin Ndocin 33 vjeç dhe shtetasin me iniciale K.A 22 vjeç.

Vriten dy vëllezër në Durrës

Dy persona janë vrarë me armë zjarri sot pasdite në Durrës.

Tërmeti dridh Durrësin

Një tërmet ka dridhur Durrësin pak pas mesnatës.

Punimet për shëtitoren e re në Durrës ngjallin pakënaqësi te qytetarët

Gëzim Çela bënte një ecje të përditshme buzë detit në Durrës, deri atëherë kur në shëtitoren bregdetare të qytetit filluan punimet e rikonstruksionit.

Plagosje me armë zjarri në plazhin e Durrësit

Një person është plagosur me armë zjarri në qytetin e Durrësit.