Postet nga: Dubrovnik

Shijo bukuritë e Dubrovnikut për vetëm 80 euro!

Kompania Turistike Shpejtimi  ka përzgjedhur dy oferta fantastike për të gjithë ata që dëshirojnë të shijojnë bukuritë dhe qetësinë që e ofron qyteti i Dubrovnikut.

Dy ofertat fantastike të kompanisë kosovare për të udhëtuar në Dubrovnik

Nëse jeni në kërkim të një udhëtimi të mrekullueshëm dhe aventurës së jashtëzakonshme në Dubrovnik, mos hezitoni të zgjidhni Kompaninë Turistike Shpejtimi.

Komuna Prizrenit ndau 30 mijë euro, për vizitë studimore në Dubrovnik të Kroacisë

Për realizimin e një vizite studimore të 45 asambleistëve apo këshilltarëve komunal për në qytetin e Dubrovnikut në Republikën e Kroacisë, Komuna e Prizrenit ka ...

Malit të Zi i bëhet thirrje të rihapë hetimin për rrethimin e Dubrovnikut

Në 30-vjetorin e fillimit të rrethimit të Ushtrisë Popullore Jugosllave të qytetit kroat të Dubrovnikut, aktivistët e të drejtave i kërkuan prokurorisë shtetërore të rihapë hetimet pë...

Gërvalla: Nuk ka asnjë arsye pse ta fajësojmë BE-në për gabimet tona

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla- Schwarz, ka shpërndarë fjalimin e plotë në Forumin e Dubrovnikut të mbajtur të shtunën, ku është ...

‘Ali Hadri’ boton librin me dokumente për Skënderbeun që ruhen në Arkivin e Dubrovnikut

Instituti i Historisë “Ali Hadri” në Prishtinë ka botuar kohë më parë vëllimin me dokumente “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në fondet e Arkivit Shtetëror të Dubrovnikut”, të përgatitur ...

Haradinaj nga Dubrovniku flet për transformimin e FSK-së në ushtri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po merr pjesë në Forumin e 13-të të Dubrovnikut, ku do të diskutohet për sigurinë rajonale dhe globale.