Postet nga: dorëheqje

Jep dorëheqje ministri i financave i Serbisë

Ministri i Financave i Serbisë, Dushan Vujoviq ka dhënë dorëheqje më 7 maj, duke përmendur arsye personale.

Kryeministri i Armenisë dorëhiqet pas protestave

Kryeministri i Armenisë, Serzh Sarkisian ka dhënë dorëheqje, thuhet në një njoftim të publikuar në ueb-faqen e tij.

Tri Dorëheqje në PDK

Kryetari i degës së Partisë Demokratike të Kosovës në Fushë Kosovës, Naser Grajçevci, të dy nënkryetarët Bajram Shala dhe Nijazi Kolshi, si dhe disa ...

Kurti Kërkon Shkarkimin e Dardan Gashit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tha se Kuvendi duhet ta shkarkojë zëvendëskryeministrin Dardan Gashin meqë sipas tij akti i gjuajtjes me armë është i dë...

Dardan Sejdiu: Nuk Largohem nga Ulësja e Deputetit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu, i ka përgënjeshtruar raportimet se do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje pë...

Visar Ymeri Jep Dorëheqje Nga Funksionet e Partisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e tij në LVV.

Jep Dorëheqje Drejtorja e Klinikës së Neonatologjisë

Largimin e Hoxhës nga kjo Klinikë e ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësi Shpend Fazliu.

Mbi Dorëheqjen si Akt Moral

Vdekja e aktivistit politik Astrit Dehari më 5 nëntor 2016 në qendrën e paraburgimit në Prizren dhe mënyra se si po menaxhohet ky rast, tregon edhe një herë se ...