Postet nga: dorëheqje

Ish-drejtori i BBC-së jep dorëheqjen nga një bord, pas hetimit për intervistën e Princeshës Diana

Tony Hall, ish-drejtor i lajmeve dhe aktualitetit në BBC në kohën e intervistës eksplozive të radio-televizionit publik me Princeshën Diana në vitin 1995, dha dorëheqjen të shtunë...

Jep dorëheqje ministri i Shëndetësisë në Austri - “i lodhur nga pandemia”

Ministri i Shëndetësisë i Austrisë, Rudolf Anschober, tha se jep dorëheqje nga pozita, pasi ndihet i rraskapitur nga lufta me pandeminë e koronavirusit.

U. d. kryeshefi i Trepçës jep dorëheqje

Ka dhënë dorëheqje nga pozita e ushtruesit të detyrës së kryeshefit të Trepçës, Enes Muzaqi.

Kërkohet dorëheqja e Qeverisë në Bosnje - shkak trajtimi i pandemisë

Mbi 1,000 njerëz marshuan të martën në Sarajevë, për të kërkuar dorëheqjen e Qeverisë së Bosnje e Hercegovinës, për shkak të, siç thanë, trajtimit ...

Jep dorëheqje nga Ministria e Drejtësisë ish-sekretari që u shkarkua për shkak të kontratave për lobim (DOKUMENT)

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar dhe Konfiskuar, Kushtrim Cukaj, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Vrajolli flet për dorëheqjen e tij nga u.d. Kryeshefi i Trepçës: Kryeministri më linçoi publikisht

Hysen Vrajolli ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e Ushtruesit të Detyrës së Kryeshefit në “Trepçë”.

Dorëhiqen ekspertët e grupit punues për procesin e vettingut

Shtatë ekspertët nga shoqëria civile janë dorëhequr nga grupi punues për procesin e vettingut.

Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë jep dorëheqje pas rrëzimit të aeroplanit

Ministri i mbrojtjes së Kroacisë dha dorëheqje të enjten pasi një aeroplan trajnimi i Forcës Ajrore u rrëzua në jugperëndim të vendit, duke lënë të ...