Postet nga: Dokufesti

‘DokuFest’ publikon listën e filmave garues për edicionin e 22-të

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “DokuFest” ka publikuar programin e filmave që do të garojnë në edicionin e 22-të tij.

‘DokuFest’ bëhet pjesë e festivaleve për nominimet "Doc Alliance Awards 2023"

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar “DokuFest” është përfshirë në mesin e shtatë festivaleve kryesore të dokumentarëve në Evropë për të nominuar ...

21-vjet ekzistencë të ‘DokuFest’-it, epiqendra e filmit në Kosovë

Atmosfera artistike mbizotëron në qytetin e Prizrenit në këto ditë gushti.

Në ‘DokuFest’ do të shfaqen 24 filma të shkurtë për futbollin

Kampionati Botëror i Futbollit merr vëmendjen e shumë njerëzve një herë në katër vjet, gjatë verës.

Grupi ‘Hercules & Love Affair’ mban sot koncert në  Prizren

Grupi i njohur muzikor, “Hercules & Love Affair” do të mbajë sot një koncert në kuadër të Festivalit “DokuFest”, që po mbahet në Prizren.

Nis në Prizren Festivali ‘DokuFest’

Ka nisur sonte në Prizren edicioni i 21-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër "DokuFest”.

'DokuFest' shpalos programin e edicionit të sivjetmë

Mbi 250 filma në tetë kategori garuese, do të shfaqen në edicionin e 21-të të Festivalit Ndërkombëtare të filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”.

Festivali ‘DokuFest’ ka shpallur temën për edicionin e 21-të

"How to Survive...?" është tema e edicionit të 21-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, “DokuFest”.