Postet nga: Dita e çlirimit

Lladrovci për Ditën e Çlirimit përmend Thaçin, Veselin dhe ish-pjesëtarët tjerë të UÇK-së

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me rastin e Ditës së Çlirimit, në manifestimin në Poklek ka përkujtuar të rënët për lirinë e ...

Enver Hoxhaj uron Ditën e Çlirimit

Me një vizitë në Varrezat e Dëshmorëve në Prizren, Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka uruar Ditën ...

Kurti: Duhet ta padisim Serbinë për gjenocid

Në Poklek të Drenasit është mbajtur manifestimi qendror për shënimin e Ditës së Paqes. Në këtë manifestim të pranishëm ishin edhe krerët e shtetit.

Meta: Dita e Çlirimit të Kosovës, na kujton se sa e shtrenjtë është liria

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ndarë një mesazh me rasti e ditës së Çlirimit të Kosovës, 22 vite më parë.

Krerët e shtetit nderojnë ushtarët e rënë të NATO-s gjatë luftës në Kosovë

Krerët e shtetit Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, bashkë me kryeparlamentarin Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti, sot vendosen kurora lulesh te Pllaka Përkujtimore e ushtarëve ...

Komuna e Rahovecit, s'punon më 14 qershor

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka marrë vendim që dita e hënë të jetë ditë pushimi për punëtorët e Komunës së Rahovecit, ...

Sot shënohet 143 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Sot, 143 vjet më parë në Prizren është mbajtur Lidhja Shqiptare e Prizrenit. Për ta shënuar këtë ditë, në qytetin historik shqiptar, do të organizohen një sërë ...

Urimi i ish-senatorit Bob Dole për 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës

Ish-senatori amerikan Bob Dole përmes një video-mesazhi ka uruar Kosovën në 21 vjetorin e Ditës së Çlirimit.